2016/ Publicaţie de căsătorie,Nr. 7107 din 30.03.2016.

ROMÂNIA

JUDEŢUL HARGHITA

PRIMĂRIA COMUNEI DEALU

Nr.  7107.  din 30. 03.    2016.

Data căsătoriei: 8 martie       2016

ESKÜVŐ : 2016   ÁPRILIS  8.

HIRDETMÉNY        –        PUBLICAŢIE

Oroszhegy Község Polgármesteri Hivatala az érdekeltek tudomására hozza, hogy az anyakönyvi  hivatalhoz az  alábbi személyek fordultak házasságkötés céljából:

Ellenvetést , a Polgári  Törvénykönyv 285. szakasza  értelmében, 10 napon belűl lehet megfogalmazni irásban, az anyakönyvi hivatalnál.

Kifüggesztve: 2016    március 30.

Primăria Comunei Dealu, prin prezenta aduce la cunoştiinţa celor interesaţi,că astăzi, la data de 30 MARTIE        2016, a fost înregistrată declaraţia de căsătorie a numiţilor de mai jos.

În temeiul   prevederilor  art. 285. din Codul Civil, orice persoană  poate face opoziţie  în scris,  la această căsătorie, dacă are cunoştiinţe de existenţa  vreunei piedici legale, ori dacă alte cerinţe ale legii nu sunt îndeplinite.

Data afişării:  30. 03.  2016

Vőlegény/Mirele                    NEMES  DÉNES-ZSOLT