2015/ Publicaţie de căsătorie,Nr. 7471 din 29.12.2015.

ROMÂNIA

JUDEŢUL HARGHITA

PRIMĂRIA COMUNEI DEALU

Nr.  7471.  din 29. 12.   2015.

Data căsătoriei: 7 ianuarie     2016

ESKÜVŐ : 2016   január 7

HIRDETMÉNY        –        PUBLICAŢIE

Oroszhegy Község Polgármesteri Hivatala az érdekeltek tudomására hozza, hogy az anyakönyvi  hivatalhoz az  alábbi személyek fordultak házasságkötés céljából:

Ellenvetést , a Polgári  Törvénykönyv 285. szakasza  értelmében, 10 napon belűl lehet megfogalmazni irásban, az anyakönyvi hivatalnál.

Kifüggesztve: 2015   DECEMBER 29 .

Primăria Comunei Dealu, prin prezenta aduce la cunoştiinţa celor interesaţi,că astăzi, la data de 29 DECEMBRIE        2015, a fost înregistrată declaraţia de căsătorie a numiţilor de mai jos.

În temeiul   prevederilor  art.285. din Codul Civil, orice persoană  poate face opoziţie  în scris,  la această căsătorie, dacă are cunoştiinţe de existenţa  vreunei piedici legale,ori dacă alte cerinţe ale legii nu sunt îndeplinite.

Data afişării:  29.12.  2015

Vőlegény/Mirele                    DEÁK CSABA